Tennis has to become everything to you
if you're going to make it
                        to the top.
                                   You have to live it.
Monica Seles
+7 (495) 212-16-61

Job Vacancies

read more...

Academy's Student of the month

read more...

Live video from the courts

read more...

Our youtube channel

read more...

Students of Alexander Ostrovsky Academy - 2009 year of birth
<< Back

IMG_3351.jpg

Saveliy Rybkin born in 2009

Coach: Sergey Larionov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-up TE Christmas Cup 2022 presented by ONE SGM Super category U14 (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, January 2022

Winner TE 2021 Tennis Europe 12 & Under Festival (closed event) U12 (singles), Mallorca (Spain) November 2021

Winner TE 2021 Tennis Europe 12 & Under Festival (closed event) U12 (doubles), Mallorca (Spain) November 2021

Winner TE1 SOUL CUP U12 (singles), Istanbul (Turkey) November 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - October" U14 (singles), Donskoy, Tula region October 2021

Winner TE1 Minsk Open U12 (singles), Minsk (Belarus) September 2021

Winner TE1 Minsk Open U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2021

Winner of the Finals B12 Tennis Europe Nations Challenge by HEAD with the Russian national team, Dijon (France) August 2021

Runner-Up RTT "All-Russian competition" Tournament in memory of V.I. Solontsova "(qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation)" U14 (singles), Dmitrov (Moscow region) July 2021

Winner RTT "All-Russian competition" Tournament in memory of V.I. Solontsova "(qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation)" U14 (mixed doubles), Dmitrov (Moscow region) July 2021

Runner-Up RTT II B ESOLUTIONS CUP U14 (singles), Ryazan July 2021

3rd place RTT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (singles), Kazan May 2021

Winner RTT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (doubles), Kazan May 2021

Winner TE1 ONE SGM Samovar Cup 2021 U12 (singles), Alexander Ostrovsky Academy in Tula March 2021

Winner TE1 ONE SGM Samovar Cup 2021 U12 (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Tula March 2021

Runner-Up TE1 Spring Cup 2021 U12 (singles), Moscow March 2021

Winner TE1 Spring Cup 2021 U12 (doubles), Moscow March 2021

Winner TE2 Spartak Cup U12 (doubles), Minsk (Belarus) February 2021

Winner RTT "Championship of the urban district of Istra" U14 (singles), Moscow region, January 2021

Winner TE2 Pirogovskiy Winter Cup 2021 U12 (doubles), TC "Pirogovskiy" (Moscow region) January 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - December" U12 (singles), Tula region December 2020

Winner RTT "Championship of Donskoy - December" U12 (doubles), Tula region December 2020

Winner RTT IV B "Championship p. Mosrentgen - Cup Sportmaster Pro - stage 3" U14 (singles), Moscow November 2020

Winner RTT "All-Russian competition" Tournament dedicated to the Day of Mechanical Engineers for the prizes of LLC "StankoMashStroy" (qualification of athletes not lower than II grade)" U14 (singles), Penza October 2020

Runner-Up RTT "All-Russian competition" Tournament dedicated to the Day of Mechanical Engineers for the prizes of LLC "StankoMashStroy" (qualification of athletes not lower than II grade)" U14 (doubles), Penza October 2020

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - July" U12 (singles), Tula region July 2020

Winner RTT "Championship of Donskoy - July" U12 (doubles), Tula region July 2020

Winner RTT "Championship of the Voronezh Region" U12 (singles), Voronezh July 2020

Runner-up RTT Championship of St. Petersburg" U12 (singles), St. Petersburg January 2020

3rd place RTT "Championship of St. Petersburg" U12 (doubles), St. Petersburg January 2020

Runner-Up RTT "Championship of the Krasnoyarsk Region" U12 (singles), Krasnoyarsk December 2019

Winner of RTT "Championship of the city of Orenburg for the prizes" AST-Motors" U12 (singles), Orenburg June 2019

Winner RTT "Championship of the Kaliningrad region" U12 (doubles), Kaliningrad June 2019

Saveliy in social networks:

IMG_3372.jpg

Anna Pushkareva - 2009 year of birth

Coach: Dmitry Novikov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Winner TE1 SOUL CUP U12 (singles), Istanbul (Turkey) November 2021

Winner TE1 SOUL CUP U12 (doubles), Istanbul (Turkey) November 2021

Winner TE1 Minsk Open U12 (singles), Minsk (Belarus) September 2021

Winner TE1 Minsk Open U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2021

Runner-Up of the Finals G12 Tennis Europe Nations Challenge by HEAD with the Russian national team, Ajaccio (France) August 2021

Winner RTT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (doubles), Kazan May 2021

Runner-Up RTT "All-Russian competition" MEMORY CUP "(qualification of athletes not lower than I junior category) U14 (singles), Moscow May 2021

Winner TE1 ONE SGM Samovar Cup 2021 U12 (singles), Alexander Ostrovsky Academy in Tula March 2021

Winner TE1 ONE SGM Samovar Cup 2021 U12 (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Tula March 2021

Runner-Up TE1 Spring Cup 2021 U12 (singles), Moscow March 2021

Winner TE1 Spring Cup 2021 U12 (doubles), Moscow March 2021

Winner TE2 Spartak Cup U12 (singles), Minsk (Belarus) February 2021

Winner TE2 Spartak Cup U12 (doubles), Minsk (Belarus) February 2021

3rd place RTT "Championship of Donskoy - January" U14 (singles), Tula region January 2021

Winner TE2 Pirogovskiy Winter Cup 2021 U12 (singles), TC "Pirogovskiy" (Moscow region) January 2021

Winner TE2 Pirogovskiy Winter Cup 2021 U12 (doubles), TC "Pirogovskiy" (Moscow region) January 2021

Runner-Up RTT "GOLDEN DOMES"-18 U14 (singles), Sergiev Posad January 2020

Winner RTT "All-Russian competition" Cup of Anastasia Pavlyuchenkova "(qualification of athletes not lower than II grade) U12 (mixed doubles), Balashikha (Moscow region) October 2020

3rd place RTT "Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II grade)" U12 (singles), Kazan (Tatarstan, Russia) October 2020

Winner RTT "Championship of Donskoy - September" U12 (singles), Tula region September 2020

Winner RTT "Championship of Donskoy - September" U12 (singles), Tula region September 2020

Winner RTT "Summer Championship of SC "Balashikha" U12 (singles), Balashikha July 2020

Winner "Championship of the Far Eastern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (singles), Khabarovsk March 2020

Winner "Championship of the Far Eastern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (mixed doubles), Khabarovsk March 2020

Runner-Up RTT "Championship of the city of Donskoy - February" U12 (singles), Tula region February 2020

Winner RTT "Championship of St. Petersburg" U12 (singles), St. Petersburg January 2020

3rd place RTT "Championship of the city of Donskoy - December" U12 (singles), Tula region December 2019

Winner RTT "Championship of the city of Donskoy - December" U12 (mixed doubles), Tula region December 2019

3rd place RTT "Championship of the city of Donskoy - November" U12 (singles), Tula region (Russia) November 2019

Winner RTT "July in Novogorsk 2" in the category of 9-10 years, Khimki July 2019

Winner RTT "Championship of Moscow" in the category of 9-10 years, Moscow June 2019

Winner RTT "WINGS OF COUNCILS" -3" in the category of 9-10 years, Moscow June 2019

Winner RTT "Primorsky Krai Championship" U12 (singles), Vladivostok May 2019

Winner RTT Championship of the Primorsky Territory U12 (doubles), Vladivostok May 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Novosibirsk Region -" Cup of the Center for Game Sports" U12 (singles), Novosibirsk March 2019/p>

3rd place RTT "Championship of the Far Eastern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation)" U12 (doubles), Khabarovsk February 2019

Winner RTT "Tournament of the Khabarovsk Territory" in the category of 9-10 years, Khabarovsk October 2018

Winner RTT "Summer Championship of the Khabarovsk Territory" in the category of 9-10 years, Khabarovsk August 2018

авангард-pin.png

 

Anna in social networks:

IMG_3266.jpg

Artem Semenov born in 2009

Coach: Alexander Spirin

Fitness coach: Yana Demkina

Track record

Winner TE1 Balashikha Cup U12 (doubles), Balashikha (Russia) December 2021

Runner-Up TE1 SOUL CUP U12 (doubles), Istanbul (Turkey) November 2021

Winner TE2 12&U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev U12 (singles), Baku (Azerbaijan) October 2021

Winner TE2 12&U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev U12 (doubles), Baku (Azerbaijan) October 2021

Winner TE2 Galina Cup U12 (doubles), Yerevan (Armenia) September 2021

Winner TE2 Artur Shilajyan Memorial Cup U12 (singles), Yerevan (Armenia) August 2021

Winner TE2 Artur Shilajyan Memorial Cup U12 (doubles), Yerevan (Armenia) August 2021

RTT finalist I А "Championship of Moscow" U12 (singles), Moscow June 2021

Winner RTT III А "Championship of the Tyumen Region" U14 (singles), Tyumen February 2021

Winner RTT II B "Championship of Donskoy - February" U12 (singles), Tula region February 2021

3rd place RTT II B "Championship of Donskoy - February" U12 (doubles), Tula region February 2021

Winner RTT IV B `` Championship of the urban district of Istra'' U12 (singles), Istra (Moscow region) November 2020

Winner RTT III B `` November Valencia Championship'' U12 (singles), Ramenskoye (Moscow region) November 2020

RTT Finalist III "Championship of the Moscow Region" (team) U12, Balashikha (Moscow region) August 2020

Winner of RTT IV B "Championship of Lyubertsy for the prizes of the company IP-HOME" U12 (singles), Lyubertsy (Moscow region) August 2020

 

Artem in social networks:

IMG_3250.jpg

Vladislav Alexandrov - 2009 year of birth

Coach: Alexey Pavlov

Fitness coach: Yana Demkina

Track record

Runner-Up TE1 Balashikha Cup U12 (singles), Balashikha (Russia) December 2021

3rd place RTT FT "TEAM LEADERSHIP OF RUSSIA U12 as part of the team of the Moscow region, Togliatti October 2021

Runner-Up RTT "Championship of the urban district of Istra" U14 (singles), Moscow region September 2021

Winner TE2 Spartak Gaz Cup U12 in doubles, Rakov (Belarus) September 2021

3rd place RTT "All-Russian competition" Cup of Anastasia Pavlyuchenkova (qualification of athletes not lower than II grade) U12 (singles), Balashikha (Moscow region) July 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - February" U12 (singles), Tula region February 2021

3rd place RTT "Championship of the urban district of Istra" U14 (singles), Moscow region, January 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - December" U12 (doubles), Tula region December 2020

3rd place RTT "Championship of the Istra urban district" U12 (singles), Moscow region December 2020

3rd place "Championship of Donskoy - October" U12 (singles), Donskoy (Tula region), October 2020

Winner RTT "Tennis Park" - September for HEAD prizes U12 (singles), Moscow September 2020

Winner in the team "Khimki" RTT "Championship of the Moscow region (team) U12, Balashikha September 2020

3rd place RTT"Championship of the city of Donskoy - March" U12 (singles), Tula region March 2020

Winner RTT "Championship of the city of Donskoy - March" U12 (mixed doubles), Tula region March 2020

Winner RTT Championship of SC Balashikha U12 (singles), Moscow January 2020

Winner RTT "Championship Tennis.rf for the prizes saletennis.com - October" in the 9-10 years category, Moscow October 2019

Winner RTT Tennis Park - September for HEAD Prizes in the 9-10 Years Category, Moscow September 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" in the category of 9-10 years, Dolgoprudny June 2019

Winner RTT "Championship "Tennis.ru "for the prizes Saletennis.com - May" in the category of 9-10 years, Moscow May 2019

3rd place RTT "Cup of the Moscow Tennis Academy" -13 U12, Moscow May 2019

Winner RTT "Spring Championship ITC Mytishchi - II" in the category of 9-10 years, Mytishchi April 2019

Winner RTT "Championship" Tennis.ru "for the prizes Saletennis.com - March" in the category of 9-10 years, Moscow March 2019

Runner Up RTT "Spring Championship ITC Mytishchi" in the category of 9-10 years, Mytishchi March 2019

Runner Up "Tennis Park" - January for HEAD prizes" in the category 9-10 years, Moscow January 2019

3rd place RTT "Championship of the city district Istra" in the category of 9-10 years, Moscow region October 2018

Winner RTT "Wings of Soviets-3" in the category of 9-10 years, Moscow June 2018

Runner Up RTT "For the prizes of the Balashikha sports club in the 9-10 age category, Balashikha June 2018

Winner RTT "Odintsovo MP championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center in the category of 9-10 years, Odintsovo April 2018

Winner RTT "Grand Tennis Cup" - April-3 in the category of 9-10 years, Odintsovo April 2018

Participant of tournaments on the program "10s"

авангард-pin.png

 

Vlad in social networks:

IMG_4147.JPG

Emilia Milash - 2009 year of birth

Coach: Tatiana Solovieva

Track record

Runner-Up TE1 SOUL CUP U12 (doubles), Istanbul (Turkey) November 2021

Winner RTT "Championship of the Komi Republic" U14 (singles), Syktyvkar November 2021

Winner RTT "Championship of the Komi Republic" U14 (mixed doubles), Syktyvkar November 2021

3rd place RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U14 (singles), Moscow October 2021

Runner-Up RTT FT "TEAM LEADERSHIP OF RUSSIA U12 as part of the team of the Moscow region, Togliatti October 2021

Winner TE2 Galina Cup U12 (doubles), Yerevan (Armenia) September 2021

Winner TE2 Artur Shilajyan Memorial Cup U12 (singles), Yerevan (Armenia) August 2021

Runner-Up TE2 Ural Cup 2021 U12 (singles), Yekaterinburg (Russia) August 2021

3rd place RTT "GOLDEN DOMES"-17, Sergiev Posad U14 (singles), Sergiev Posad (Moscow region) July 2021

Runner-Up RTT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (doubles), Kazan May 2021

Winner RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA Prizes" U14 (singles), Moscow April 2021

Winner RTT "Championship of the Volga Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (singles), Ufa (Bashkortostan, Russia) April 2021

Winner RTT "Championship of the Volga Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (doubles), Ufa (Bashkortostan, Russia) April 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - March" U12 (doubles), Tula region March 2021

Winner RTT "Championship "PRO CLUB" for the prizes of GAMMA" U12 (singles), Moscow March 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - February" U12 (doubles), Tula region February 2021

Runner-up RTT "Championship of Donskoy - February, Donskoy" U12 (doubles), Tula region February 2021

Runner-up RTT "Championship of Donskoy - November, Donskoy" U12 (doubles), Tula region December 2020

Winner RTT "Championship "PRO CLUB" U12 (singles), Moscow October 2020

3rd place RTT "Championship of St. Petersburg" in the category of 9-10 years, St. Petersburg May 2019

Winner RTT "Spring Championship of the St. Petersburg Tennis Federation" in the category of 9-10 years, St. Petersburg, April 2019

Winner RTT "Championship of the Komi Republic" U13 (singles), Syktyvkar March 2019

Runner-Up RTT "Cup" Moscow Tennis Academy "-4, in the category of 9-10 years, Moscow February 2019

Runner Up RTT "Winter Championship of St. Petersburg" in the category of 9-10 years, St. Petersburg February 2019

3rd place RTT "Cup of the Head of the Komi Republic" U12 (singles), Syktyvkar November 2018

Winner RTT "Cup of the Head of the Komi Republic" in the category of 9-10 years, Syktyvkar October 2018

Runner Up RTT "Championship of the Komi Republic" in the category of 9-10 years, Syktyvkar March 2018

 

Emilia in social networks:

site.jpg

Ivan Makarov - born in 2009

Coach: Alexander Spirin

Fitness coach: Rudolf Matevosyan

Track record

3rd place RTT "Winter Championship of the Republic of Mordovia" U14 (singles), Saransk, January 2021

Runner-up RTT"Championship of the Moscow region of the Tosnensky district of the Leningrad region" U14 (singles), Tosno December 2021

Winner RTT"Championship of the Moscow region of the Tosnensky district of the Leningrad region" U14 (mixed doubes), Tosno December 2021

Winner RTT "PRO CLUB Championship for DUNLOP prizes" U12 (singles), Moscow November 2021

Runner-Up TE2 Galina Cup U12 (doubles), Yerevan (Armenia) September 2021

Runner-Up RTT "Tennis Time Cup" - "Tosno-Tennis Club"-3 U12 (singles), Leningrad Region April 2021

3rd place RTT "Cup of Solnechny" U12 (singles), Minsk region (Belarus) April 2021

Runner-Up RTT "Championship of Mosrentgen for Babolat prizes - March 1" U12 (singles), Moscow March 2021

Winner RTT "Championship" PRO CLUB" U12 (singles), Moscow March 2021

Runner-Up RTT "Summer Championship of SC "Balashikha" (singles) U12, Balashikha July 2020

 

Ivan in social networks:

sss.jpg

Miroslav Morozov born in 2009

Coach: Sergey Larionov

Fitnes Coach: Rudolf Matevosyan

Track record

Runner-Up TE2 Regata Junior Trophy U12 (doubles), Moldova September 2021

Winner RTT "Championship of the city of Donskoy - August, Donskoy U12 (doubles), Tula region August 2021

Runner-Up TE2 RIO VERDE CUP U12 (doubles), Podgorica (Montenegro) August 2021

Runner-Up TE2 PATRAS JUNIOR U12 (singles), Patra (Greece) June 2021

Runner-Up RTT "Championship of the Tver region" U12 (singles), Tver June 2021

Runner-Up RTT "Championship of the Tver region" U12 (mixed doubles), Tver June 2021

3rd place RTT "Championship of Donskoy - March" U12 (doubles), Tula region February 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - February" U12 (doubles), Tula region February 2021

Runner Up RTT "Park-Hotel Orlovskiy" U12 (singles), Moscow region November 2020

3rd place RTT "New Year's Championship of the ITC by WeGum" U12 (singles), Mytishchi January 2020

Winner RTT "TVD - KRYOKSHINO CUP" in the category of 9-10 years, Moscow October 2019

Runner-Up RTT "Championship of TC "Sheremetyevsky" in the category of 9-10 years, Dolgoprudny August 2019

Runner-Up RTT "Championship of TC "Sheremetyevsky" in the category of 9-10 years, Dolgoprudny July 2019

 

Miroslav in social networks:

site_ахматова.jpg

Yana Akhmatova - 2009 year of birth

Coach: Alexander Maltsev/Vladislav Skvortsov (group)

Fitness coach: Non-staff coach

Track record

3rd place RTT "Championship of the Bryansk region" U14 (singles), Bryansk October 2021

Winner RTT "Championship of the urban district of Istra" U12 (singles), Moscow region July 2021

Winner RTT "Championship of the Tver region" U12 (singles), Tver June 2021

Winner RTT "Championship of Lyubertsy, dedicated to the Victory Day U12 (singles), Lyubertsy (Moscow region) May 2021

Winner RTT "Championship p. Mosrentgen for the prizes of SC "Bud' Zdorov"- April 2" U12 (singles), Moscow April 2021

Winner RTT "Tennis Park" - April for HEAD prizes U12 (singles), Moscow April 2021.

Runner-Up RTT "Championship of Mosrentgen for Babolat prizes - March 2" U12, Moscow March 2021

3rd place RTT "Tennis Park" - March for HEAD prizes U12 (singles), Moscow March 2021

Winner RTT "Championship of the Istra urban district" U12 (singles), Moscow region February 2021

Runner-Up RTT "Tennis Park", in memory of A. Volkov for HEAD prizes" in the category of 9-10 years. December 2019

Runner-Up RTT "Championship of TC "PRO CLUB" in the category of 9-10 years, Moscow October 2019

Runner-Up RTT Tennis Park - September for HEAD Prizes in the 9-10 Years Category, Moscow September 2019

Winner RTT Khimki Kids Open in the category of 9-10 years (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Khimki July 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" in category 9-10 years, Dolgoprudny July 2019

3rd place RTT "Championship of the Sheremetyevsky tennis club in category 9-10 years, Dolgoprudny (Moscow region), May 2019

Winner RTT "Sheremetyevsky tennis club championship" in the category of 9-10 years, Dolgoprudny April 2019

3rd place RTT "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" in the category of 9-10 years, Odintsovo March 2019

 

Yana in social networks:

site.jpg

Maria Druzhkova - 2009 year of birth

Coach: Vladislav Skvortsov

Track record

Winner "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U14 (singles), Moscow August 2021

3rd place RTT "Championship of the Tver region" U12 (singles), Tver June 2021

Runner-Up RTT "Championship "PRO CLUB" for the prizes of GAMMA"-2 U12 (singles), Moscow March 2021

Runner-Up RTT "Championship "PRO CLUB" for the prizes of GAMMA" U12 (singles), Moscow March 2021

Runner-Up RTT "Autumn championship of the TC "Zhulebino" U14 (singles), Moscow September 2020

3rd place RTT "Autumn championship of the TC "Zhulebino" U12 (singles), Moscow September 2020

3rd place RTT "Summer championship of the TC Zhulebino" U12 (singles), July 2020

Runner-Up RTT "Championship of the city of Donskoy - February" U12 (mixed doubles), Tula region February 2020

Winner RTT "New Year in Novogorsk 2" in the category of 9-10 years, Khimki December 2019

3rd place RTT "Winter Championship of the TC "Zhulebino" in the category of 9-10 years, Moscow December 2019

Winner of the Weekend Tournament TC "PRO CLUB" -2 in the category of 9-10 years, Zelenograd (Moscow region) November 2019

Winner RTT "Autumn Championship of the Defense Ministry" Narva District" in the category of 9-10 years, St. Petersburg October 2019

 

Maria in social networks:

site.jpg

Alisa Lukyanova- born in 2009

Coach: Egor Kuzlyanov

Track record

Runner-Up RTT "Championship of SC "Dynamo" U12 (doubles), Volgograd November 2021

Winner RTT "Championship of Volzhsky'' U12 (singles), Volzhsky May 2021

Winner RTT "Spring Championship of TC "Astra-Tennis" U12 (singles), Astrakhan April 2021

 

Alisa in social networks:

site.jpg

Miroslava Alekseeva - 2009 year of birth

Coach: Alexander Spirin

Track record

3rd place RTT "Winter championship of the urban district of Mytishchi for the prizes of saletennis.com" U12 (singles), TC "Pirogovsky" December 2021

Runner Up RTT - For the prizes of the "Istra School of Tennis" in the category of 9-10 years, Istra November 2018

Winner RTT TVD - "Krylya Sovietov" - 1 in the category of 9-10 years, Moscow May 2018

 

Miroslava in social networks:

site.jpg

Sofya Krylova - 2009 year of birth

Coach: Georgiy Salbiev

Track record

Winner RTT "Championship of the urban district of Istra" U12 (singles), Moscow region November 2021

Winner RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" (Moscow) U12 (singles), Moscow July 2021

Winner RTT "GOLDEN DOMES"-14 U12 (singles), Sergiev Posad July 2021

Runner-Up RTT "Championship" PRO CLUB" U12 (singles), Zelenograd April 2021

3rd place RTT "WINGS OF TIPS" -3 in the category of 9-10 years, June 2019

Winner RTT "Championship Odintsovo MR MO" in the category of 9-10 years, Odintsovo May 2019

Sofya in social networks:

sss.jpg

Maria Belova 2009 year of birth

Coach: Boris Kudlay

Track record

Winner RTT "WINTER CUP SC "RUMYANTSEVO" U12 (singles), Tver December 2021

Runner-Up RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U12 (singles), Moscow August 2021

Runner-Up RTT weekend tournament "GOLDEN DOMES"- 20" U14 (singles), Sergiev Posad August 2021

Winner RTT IV B "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U12 (singles), Moscow April 2021

Winner RTT "II tournament of GBPOU" MSSUOR №3 Moskomsport" U12 (singles), Moscow May 2021

 

Maria in social networks:

sss4.jpg

Katerina Fridland 2009 year of birth.

Coach: Dmitry Novikov

Track record

Participant RTT tournaments

 

Katerina in social networks: