Tennis has to become everything to you
if you're going to make it
                        to the top.
                                   You have to live it.
Monica Seles
+7 (495) 212-16-61

Job Vacancies

read more...

Academy's Student of the month

read more...

Live video from the courts

read more...

Our youtube channel

read more...

Students of Alexander Ostrovsky Academy - 2008 year of birth
<< Back

IMG_3364.jpg

Marta-Maria Makarova - 2008 year of birth

Coach: Alexey Pavlov

Track record

Runner-up TE Christmas Cup 2022 presented by ONE SGM Super category U14 (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, January 2022

Runner-Up RTT "Championship of the Moscow region (team) U16 as part of the team of the Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, Mytishchi November 2021

Winner TE3 Kazan Cup 2021 U14 (singles), Kazan (Russia) October 2021

Winner TE3 Kazan Cup 2021 U14 (doubles), Kazan (Russia) October 2021

Runner-Up TE3 BAD WALTERSDORF JUNIOR TROPHY 2021 U14 (singles), Bad Waltersdorf (Austria) October 2021

Winner TE3 BAD WALTERSDORF JUNIOR TROPHY 2021 U14 (doubles), Bad Waltersdorf (Austria) October 2021

Runner-Up TE3 Eduard Khanyan Memorial Cup U14 (singles), Yerevan (Armenia) August 2021

Runner-Up TE3 Karen Kuregian Memorial Cup U14 (singles), Yerevan (Armenia) August 2021

Winner TE3 Pirogovskiy Summer Cup 2021 U14 (singles), TC "Pirogovskiy" (Mytishchi, Russia) August 2021

Winner TE3 Pirogovskiy Summer Cup 2021 U14 (doubles), TC "Pirogovskiy" (Mytishchi, Russia) August 2021

Runner-Up TE3 Balashiha Open U14 (singles), Balashikha (Russia) July 2021

Winner RTT "Tournament for the prizes of the Lyubertsy Tennis Federation" U16 (singles), Lyubertsy (Moscow region) July 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - April" U14 (singles), Tula region, April 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - April" U14 (doubles), Tula region, April 2021

Runner-Up TE3 Tarpishchev Cup U14 (doubles), Saransk (Russia) March 2021 г.

Winner RTT "Championship of Donskoy - February" U15 (singles), Tula region February 2021

Runner-Up TE2 Kremlin Cup Junior 2021 U14 (doubles), Ryazan (Russia) January 2021

3rd place RTT "Championship of Donskoy - December, Donskoy" U14 (doubles), Tula region December 2020

Winner RTT "Championship of Donskoy - November" U14 (singles), Tula region November 2020

Winner RTT "Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II grade)" U12 (singles), Kazan (Tatarstan, Russia) October 2020

Winner RTT "Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II grade)" U12 (doubles), Kazan (Tatarstan, Russia) October 2020

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - September" U14 (mixed doubles), Tula region October 2020

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - August" U14 (singles), Tula region September 2020

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - August" U14 (singles), Tula region August 2020

Winner RTT "Shamil Tarpishchev Cup" U12 (singles), Saransk March 2020

Winner TE2 Spartak Cup U12 (singles), Gomel (Belarus) February 2020

Runner-Up TE2 Spartak Cup U12 (doubles), Gomel (Belarus) February 2020

Runner-Up Finals G12 2020 Tennis Europe Winter Cups by HEAD in the Russian national team, Sunderland (Great Britain) February 2020

Runner-Up TE1 Pirogovskiy Winter Cup 2020 U12 (doubles), Mytishchi (Russia) January 2020

Runner-Up RTT "Championship of the city of Donskoy - December" U12 (singles), Tula region December 2019

3rd place RTT "Championship of Moscow" U12 (singles), Moscow November 2019

3rd place RTT "Championship of Moscow" U12 (doubles), Moscow November 2019

Winner RTT "Championship of the city of Donskoy - November" U12 (singles), Tula region (Russia) November 2019

3rd place RTT "Donskoy Championship - October" U12 (single), Tula region October 2019

Winner RTT "Championship of the Ivanovo Region" U12 (singles), Ivanovo September 2019

Winner RTT Championship p. Mosrentgen - Cup Sportmaster stage 2" U12 (singles), p. Mosrentgen August 2019

3rd place RTT "VFD Championship (qualification of athletes not lower than II junior rank)" U12 (doubles), Kazan July 2019

Runner-Up RTT "Winter Championship of the Republic of Tatarstan" U12 (singles), Kazan January 2019

Runner-Up RTT "Winter Championship of the Republic of Tatarstan" U12 (doubles), Kazan January 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Perm Territory"U12 (singles), Perm December 2018

Winner RTT Cup for Prizes of the Tennis Federation of the Republic of Tatarstan U12 (doubles), Kazan October 2018

Winner RTT Cup of the Moscow Academy of Tennis-13 in the category of 9-10 years, Moscow September 2018

авангард-pin.png

 

Marta-Maria in social networks:

site6.jpg

Marat Salbiev - 2008 year of birth

Coach: Georgy Salbiev

Track record

Runner-up TE Christmas Cup 2022 presented by ONE SGM Super category U14 (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, January 2022

3rd place at RTT FT "TEAM CHAMPIONSHP OF RUSSIA (qualification of athletes not lower than the 1st grade) U14 as part of the team of the Moscow region, Togliatti September 2021

Runner-Up TE3 Eduard Khanyan Memorial Cup U14 (singles), Yerevan (Armenia) August 2021

Runner-Up RTT "Tournament dedicated to the celebration of the 76th anniversary of Victory in the Great Patriotic War" U14 (singles), Sochi (Krasnodar Territory) May 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - February" U14 (doubles), Tula region February 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - September" U12 (singles), Tula region September 2020

Winner in the team "Khimki" RTT "Championship of the Moscow region (team) U12, Balashikha September 2020

Winner RTT "Shamil Tarpishchev Cup" U12 (singles), Saransk March 2020

Winner RTT "Championship of the city of Donskoy - February" U12 (singles), Tula region February 2020

3rd place RTT "Championship of the city of Donskoy - February" U12 (singles), Tula region February 2020

Runner-Up RTT "Championship of the city of Donskoy - February" U12 (mixed doubles), Tula region February 2020

3rd place RTT "Autumn Championship of the Mytishchi urban district for Saletennis.com prizes" U12 (singles), Mytishchi November 2019

Runner-Up RTT “Solnechny Cup” U12 (singles), Minsk (Belarus) September 2019

Winner RTT “Solnechny Cup” U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

3rd place RTT "Championship of TC " Sheremetyevsky" U12 (singles), Dolgoprudny August 2019

Winner RTT "July in Novogorsk 2" U12 (singles), Khimki July 2019

Winner RTT Championship of the village of Mosrentgen for prizes of the SC Bud Zdorov U12 (singles), Moscow July 2019

3rd place RTT "Championship of the Republic of North Ossetia-Alania" U12 (singles), Vladikavkaz June 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Republic of North Ossetia-Alania" U12 (doubles), Vladikavkaz June 2019


Alumni
авангард-pin.pngJTT logo pin.png

 

Marat in social networks:

IMG_3379.jpg

Daria Koreshkova 2008 year of birth

Coach: Timur Salbiev

Fitness coach: Yana Demkina

Track record

Winner RTT "All-Russian competition "OLYMPIC HOPES OF RUSSIA" (qualification of athletes not lower than I junior category) U14 (doubles), Ryazan January 2022

Runner-up TE Christmas Cup 2022 presented by ONE SGM Super category U14 (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, January 2022

Runner-Up RTT "Championship of the Moscow region (team) U16 as part of the team of the Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, Mytishchi November 2021

Runner-Up TE3 16 & U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev (singles), Baku (Azerbaijan) August 2021

Runner-Up TE3 16 & U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev (doubles), Baku (Azerbaijan) August 2021

Winner TE3 Pirogovskiy Summer Cup 2021 U14 (doubles), TC "Pirogovskiy" (Mytishchi, Russia) August 2021

Winner TE2 HITIT CUP U14 (doubles), Ankara (Turkey) July 2021

Runner-Up TE2 SOUL CUP U14 (doubles), Istanbul (Tyrkey) March 2021

Runner-Up TE3 Tarpishchev Cup U14 (doubles), Saransk (Russia) March 2021

Runner-Up TE2 Kremlin Cup Junior 2021 U14 (doubles), Ryazan (Russia) January 2021

3rd place RTT "Championship of Donskoy - December, Donskoy" U14 (singles), Tula region December 2020

3rd place RTT "Championship of Donskoy - December, Donskoy" U14 (doubles), Tula region December 2020

Winner RTT "Autumn championship of the Mytishchi urban district for the Saletennis prizes" U16 (singles), TC "Pirogovskiy" (Moscow region) November 2020

Winner RTT "Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II grade)" U12 (doubles), Kazan (Tatarstan, Russia) October 2020

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - September" U14 (singles), Tula region October 2020

Winner in the team "Khimki" RTT "Championship of the Moscow region (team) U12, Balashikha September 2020

Runner-Up RTT "Championship of TC "PRO CLUB" U14 (singles), Moscow July 2020

3rd place RTT Championship in Donskoy - July, U14 (singles), Donskoy, (Tula region) July 2020

Runner-Up Finals G12 2020 Tennis Europe Winter Cups by HEAD in the Russian national team, Sunderland (Great Britain) February 2020

Runner-Up TE1 Pirogovskiy Winter Cup 2020 U12 (doubles), Mytishchi (Russia) January 2020

Runner-Up RTT "Championship of the Nizhny Novgorod Region" U14 (singles), Nizhny Novgorod, December 2019

3rd place RTT "Championship of Moscow" U12 (doubles), Moscow November 2019

Winner RTT "Solnechny Cup" U12 (singles), Minsk (Belarus) November 2019

Winner RTT "Donskoy Championship - October" U12 (single), Tula region October 2019

Runner-Up "Championship of the Republic of North Ossetia-Alania" U12 (mixed doubles), Vladikavkaz (North Ossetia, Russia) June 2019

Winner RTT "Championship of the Southern Federal District (qualification of athletes not lower than II degree) for Babolat prizes" U12 (doubles), Rostov-on-Don, May 2019

Runner-Up TE2 Golden Jerusalem Trophy U12 (singles), Jerusalem March 2019

Runner Up "Cup of the Solnechniy" U12 (singles), Belarus February 2019

3rd place "Cup of the Solnechniy" U12 (doubles), Belarus February 2019

Runner Up RTT Superiority of the TC Kolomenskiy U12 (singles), Moscow January 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U14 (singles), Odintsovo, January 2019

SF TE3 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (singles), Mytishchi (Russia) January 2019

Winner RTT “Championship of Ramenskoye MR for the prizes of TK" Orion" U12 (singles), Ramenskoye, November 2018

Winner RTT "Cup of the Moscow Academy of Tennis"-15 in the category of 9-10 years, Moscow October 2018

3rd place PTT "Lyubertsy championship for the prizes of the Moscow Region" (singles) U12, Lyubertsy August 2018

Winner RTT "E. Kafelnikov Cup" in the category of 9-10 years, Sochi August 2018

Winner RTT Khimki Kids Open in the category of 9-10 years, AOA in Khimki July 2018

Semifinals XXIII Smrikva Bowl 2018 in the category of 9-10 years (singles), Croatia June 2018

Runner Up RTT "Balashikha summer" in the category of 9-10 years, Balashikha June 2018

Winner RTT "The Championship of the urban district of Domodedovo for the prizes of "Lakonia" in the category of 9-10 years, March 2018

3rd place RTT "Winter Championship of St. Petersburg" in the category of 9-10 years, January 2018

Winner MOURATOGLOU by TEN-PRO Global Junior Tour 2017 girls single born 2008/2009, Mouratoglou Tennis Academy (Biot, France) October 2017

3rd place RTT "Grand Tennis Cup" - October-7 "in the category of 9-10 years, Odintsovo October 2017

Winner RTT "Dmitrovsky summer" in the category of 9-10 years, Dmitrov (Moscow Region) June 2017

Winner RTT "Golden Domes" in the category of 9-10 years, Sergiev-Posad (Moscow Region) May 2017

3rd place RTT "Spring Cup of TC "Pirogovsky" for prizes HEAD "in the category of 9-10 years, March 2017

Runner Up RTT "Championship of Krasnodar Region" 9-10 years, Sochi February 2017

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s"

авангард-pin.png

 

Daria in social networks:

site7.jpg

Pavel Skvortsov 2008 year of birth.

Coach: Vladislav Skvortsov/Boris Kudlay

Fitness coach: Timur Khasanov

Track record

Winner TE3 Kazan Cup 2021 U14 (singles), Kazan (Russia) October 2021

Runner-Up TE3 Kazan Cup 2021 U14 (doubles), Kazan (Russia) October 2021

3rd place at RTT FT "TEAM CHAMPIONSHP OF RUSSIA (qualification of athletes not lower than the 1st grade) U14 as part of the team of the Moscow region, Togliatti September 2021

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - November" U14 (singles), Tula region November 2020

Winner RTT "All-Russian competition" Cup of Anastasia Pavlyuchenkova "(qualification of athletes not lower than II grade) U12 (singles), Balashikha (Moscow region) October 2020

Winner RTT "Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II grade)" U12 (doubles), Kazan (Tatarstan, Russia) October 2020

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - September" U14 (mixed doubles), Tula region October 2020

Winner in the team "Khimki" RTT "Championship of the Moscow region (team) U12, Balashikha September 2020

Winner RTT "Championship in Lyubertsy for the prizes of the Podmoskovye company and the public organization of veterans of Afghanistan and local wars" Gvardiya" U12 (singles), Lyubertsy August 2020/p>

Winner TE1 Pirogovskiy Winter Cup 2020 U12 (singles), Mytishchi (Russia) January 2020

Runner-Up TE1 Pirogovskiy Winter Cup 2020 U12 (doubles), Mytishchi (Russia) January 2020

Winner RTT All-Russian Tournament Cup of the Urals and Siberia for prizes of the Ugoria insurance company (qualifications of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (singles), Khanty-Mansiysk October 2019

Winner RTT All-Russian Tournament Cup of the Urals and Siberia for prizes of the Ugoria insurance company (qualifications of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (singles), Khanty-Mansiysk October 2019

Winner RTT "Solnechny Cup" U14 (mixed doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Runner-Up TE1 Penza Cup U12 (doubles), Penza August 2019

Winner RTT "Memorial of ZTR Shura I.E. (qualification of athletes not lower than II junior and III category) U12 (singles), Rostov-on-Don June 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR MO for the prizes of the TC "Grand Tennis-2" U14 (singles) May 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR MO for the prizes of the TC "Grand Tennis" U14 (singles) May 2019

Runner-Up (in the team of the Moscow region) "Team Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II degree)" U12, Togliatti April 2019

3rd place RTT Shamil Tarpishchev Cup (qualification of athletes not lower than II junior and III category) U12 (singles), Saransk (Mordovia) March 2019

Winner RTT Shamil Tarpishchev Cup (qualification of athletes not lower than II junior and III category) U12 (mixed doubles), Saransk (Mordovia) March 2019

3rd place RTT IV B "Spring Cup of Pushkin District of St. Petersburg" U14 (singles), St. Petersburg February 2019

Winner RTT "Championship of the Samara Region" U12 (singles), Togliatti, January 2019

QF TE3 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (singles), Mytishchi (Russia) January 2019

3rd place in RTT "Tennis Park" - December for HEAD prizes U12 (singles), Moscow December 2018

Winner RTT "Championship and championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "Grand Tennis" U12 (singles), Odintsovo November 2018

3rd place RTT "Championship of the Tambov region for HEAD prizes" U12 (singles), Tambov November 2018

Winner RTT "Championship of the Tambov region for HEAD prizes" U12 (mixed doubles), Tambov November 2018

Победитель РТТ III A "Первенство Тамбовской области на призы HEAD" в категории до 13 лет в миксте, Тамбов ноябрь 2018 г.

Winner RTT "Championship of the South-Eastern District of Moscow for prizes HEAD (singles) in the category of 9-10 years, "Tennis Park" Moscow September 2018

Winner RTT "O1 PROPERTIES KIDS OPEN" 9-10 years, AOA Khimki July 2018

3rd place RTT "NWFD Championship" U12, Vsevolozhsk June 2018

Runner Up RTT "Spring Championship of Pushkin district U12, St. Petersburg May 2018

Winner RTT "Cup of the Kirov Plant" U12, St. Petersburg April 2018

Runner Up RTT "Cup of the Tennis Federation of St. Petersburg. Spring 2018» U12, St. Petersburg March 2018

Runner Up RTT "Championship of Pushkin district" U12, St. Petersburg February 2018

Winner RTT "Winter Championship of St. Petersburg" 9-10 years, St. Petersburg January 2018

Winner RTT "Cup of St. Petersburg TC them. VI Nikiforov »in the category of 9-10 years, St. Petersburg November 2017

Winner RTT "Autumn Championship of the St. Petersburg TC them. VI Nikiforov» in the category of 9-10 years, St. Petersburg September 2017

Runner-Up "Final tournament of the strongest" among participants 2006-2010, Tennis Academy Shamil Tarpischev Moscow December 2017

авангард-pin.png

 

 

Pavel in social networks:

site.jpg

Dmitry Ganovichev born in 2008

Coach: Alexander Shatakishvili

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up RTT "Championship of the Moscow region (team) U16 as part of the team of the Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, Mytishchi November 2021

3rd place at RTT FT "TEAM CHAMPIONSHP OF RUSSIA (qualification of athletes not lower than the 1st grade) U14 as part of the team of the Moscow region, Togliatti September 2021

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - January" U14 (singles), Tula region January 2021/p>

Runner-Up RTT "RUSSIAN CHAMPIONSHIP (qualification of athletes not lower than II grade)" U12 (doubles), Kazan October 2020

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - September" U12 (singles), Tula region September 2020

3rd place RTT Team Championship of the Moscow Region U12 (Mytishchi team), Balashikha August 2021

 

Dmitry in social networks:

05c8a4ae2faafdba79392b3e92a8de50.jpg

Ekaterina Tupitsyna - 2008 year of birth

Coach: Alexey Pavlov

Track record

Runner-Up RTT "Championship of Moscow" U14 (singles), December 2021

Runner-Up RTT "Championship of the Moscow region (team) U16 as part of the team of the Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, Mytishchi November 2021

Runner-Up TE3 Kazan Cup 2021 U14 (doubles), Kazan (Russia) October 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - October" U14 (singles), Donskoy, Tula region October 2021

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - October" U14 (doubles), Donskoy, Tula region October 2021

Winner RTT "PRO CLUB Championship for DUNLOP prizes" U14 (singles), Moscow October 2021

Winner RTT "All-Russian competition" Tournament in memory of YM Luzhkov "(qualification of athletes not lower than I junior category)" U14 (singles), Moscow September2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - September" U14 (singles), Tula region September 2021

Winner RTT "Championship of Donskoy - September" U14 (doubles), Tula region September 2021

Winner RTT "Championship of Mosrentgen village for the prizes of SC "Bud Zdorov"-August-1 U14 (singles), Moscow August 2021

TE2 HITIT CUP U14 finalist in doubles, Ankara (Turkey) July 2021

RTT finalist III B "Autumn leaf fall in Ramenskoye" in the category up to 15 years in singles, Ramenskoye (Moscow region) January 2020

Winner RTT III b "Autumn Championship of Valencia in Ramenskoye" in the category up to 15 years old in singles, Ramenskoye (Moscow region) September 2020

Winner RTT IV B "Championship of Lyubertsy -" Lyubertsy Open "U15 in singles, Lyubertsy August 2020

Winner RTT IV B "Championship p. Mosrentgen - Cup Sportmaster-1 stage" U15 in singles, Moscow July 2020

авангард-pin.png

 

Ekaterina in social networks:

sss.jpg

Natalia Nechaeva - born in 2008

Coach: Alexey Pavlov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up RTT "Championship of the Krasnoyarsk region" U14 (singles), Krasnoyarsk December 2021

3rd place RTT "Championship of the Krasnoyarsk region" U14 (mixed doubles), Krasnoyarsk December 2021

Winner RTT "Cup of the Governor of the Khabarovsk Territory" U14 (singles), Khabarovsk October 2021

3rd place RTT "Championship of the Khabarovsk Territory" U14 (singles), Khabarovsk August 2021

3rd place RTT "Championship of the Khabarovsk Territory" U14 (doubles), Khabarovsk August 2021

Runner-Up RTT "Championship of the Khabarovsk Territory" U16 (doubles), Khabarovsk June 2021

3rd place RTT "Championship of the Far Eastern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation)" U14 (singles), Khabarovsk April 2021

Runner-Up RTT "Championship of the Far Eastern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation)" U14 (doubles), Khabarovsk April 2021

Natalia in social networks:

IMG_3272.jpg

Timur Dautov 2008 year of birth

Coach: Egor Kuzlyanov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Winner of RTT III B "Winter Championship in Goryachiy Klyuch U15 (singles), Krasnodar Territory February 2021

Winner "Championship of Donskoy - October" U12 (singles), Donskoy (Tula region), October 2020

Winner "Championship of Donskoy - October" U12 (doubles), Donskoy (Tula region), October 2020

Winner in the team "Khimki" RTT "Championship of the Moscow region (team) U12, Balashikha September 2020

3rd place RTT "Championship of the Voronezh Region" U12 (singles), Voronezh July 2020

Winner RTT "Championship of the Tyumen region" U12 (singles), Tyumen February 2020

Winner RTT "Championship of the city of Donskoy - February" U12 (singles), Tula region February 2020

Runner-Up RTT "Championship of the city of Donskoy - December" U12 (singles), Tula region December 2019

Runner-Up RTT "Championship of the city of Donskoy - October" U12 (singles), the city of Donskoy (Tula region) October 2019

Winner RTT “Solnechny Cup” U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Runner-Up TE1 Penza Cup U12 (doubles), Penza August 2019

SF TE1 Nashi Dity U12 (singles), Kyiv (Ukraine) May 2019

Runner-Up "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles) February 2019

Winner RTT "Christmas tournament Novogorsk 2" U12 (singles), Khimki (Moscow region). December 2019

Winner RTT "Tournament for prizes E. S. Vesnina" in the category of 9-10 years, Sochi, November 2018

Winner RTT "Nadezhda Bashkortostan"-4 in the category of 9-10 years, Ufa October 2018

Runner Up RTT "Stars of Togliatti-2" in the category of 9-10 years, Samara region September 2018

Runner Up RTT "Evpatoria Championship" in the category of 9-10 years, the Republic of Crimea August 2018

Runner Up RTT "Championship" Tennis.ru. for HEAD prizes" in the category of 9-10 years, Moscow July 2018

3rd place RTT "Zhulebinskaya Vesna"-2018-1 in the category of 9-10 years, Moscow March 2018

3rd place RTT "Zhulebinskaya Winter"-2018 in the category of 9-10 years, Moscow January 2018

Winner RTT Tula Junior Open-2 9-10 years (singles), Tula December 2017

3rd place RTT "Spring Championship of the Republic of Tatarstan" in the category of 9-10 years, Kazan March 2017

Runner Up RTT "Winter Championship of the Republic of Tatarstan" in the category of 9-10 years, Kazan February 2017

The winner and the repeated prize-winner of tournaments on the program Tennis "10s"

авангард-pin.png

 

Timur in social networks:

sss.jpg

Anastasia Efremova - 2008 year of birth

Coach: Tatiana Solovyova

Track record

Runner-Up TE3 Liberec Indoor Open 2021 U14 (singles), Liberec (Czech Republic) November 2021

Winner RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U14 (singles), Moscow November 2021

Runner-Up RTT "Championship of the Southern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation, restriction of participation by belonging to the Federal District) U14 (singles), Sochi (Krasnodar Territory) May 2021

Winner RTT "New Year's Championship" PRO CLUB" for the prizes of GAMMA" U14 (singles), Moscow January 2021

Runner-up RTT "Championship of Donskoy - October" U12 (singles), Tula region October 2020

Runner-Up RTT "Championship of TC "PRO CLUB" U12 (singles), Moscow August 2020

3rd place RTT "Winter Championship of the tennis center Zhulebino" U12 (singles), January 2020

3rd place RTT "Championship of the city of Donskoy - November" U12 (mixed doubles), Tula region (Russia) November 2019

Runner-Up RTT "Championship of p. Mosrentgen for prizes of IC" Bud Zdorov" U12 (singles), September 2019

Runner-Up RTT "Championship of the shopping center" Horizon" U12 (singles), the ity of Goryachiy Klyuch May 2019

Runner-Up RTT "Victory Day" U12 (singles), Krasnodar May 2019

3rd place RTT "Championship of the shopping center" Horizon" U12 (singles), the city of Goryachiy Klyuch April 2019

3rd place RTT "Championship of the Goryachiy Klyuch" U14 (doubles), city of Goryachiy Klyuch February 2019

Winner RTT "Championship of Krasnodar Territory (closed)" U12 (doubles), Sochi January 2019

 

Anastasia in social networks:

site.jpg

Yana Danilina - born in 2008

Coach: Vladimir Lavrov

Fitness coach: Alexander Loginov

Track record

3rd place RTT "Championship shopping center "Horizont"" U14 (singles), Krasnodar Territory December 2021

Winner RTT "Horizon Shopping Center Championship" U14 (doubles), Krasnodar region December 2021

3rd place RTT "Championship of the shopping center "Horizon" U14 (singles), Krasnodar Territory September 2021

3rd place RTT "Championship of the Southern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulations)" U16 (doubles), Rostov-on-Don June 2021

Runner-Up RTT "All-Russian competition Memorial in memory of ZTR Shura I.E. (qualification of athletes not lower than the level specified in the regulations)" U14 (doubles), Rostov-on-Don June 2021

Yana in social networks:

site.jpg

Sofia Matyanova born in 2008

Coach: Dmitry Novikov

Track record

Winner RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U16 (singles), Moscow November 2021

3rd place RTT "Championship of Donskoy - September" U16 (doubles), Tula region September 2021

Runner-Up RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U14 (singles), Moscow August 2021

Runner-Up RTT "PRO CLUB Championship for GAMMA prizes" U14 (singles), Moscow July 2021

Runner-Up RTT "Championship PRO CLUB" U16 (singles), Moscow July 2021

 

Sofia in social networks:

sss.jpg

Elizaveta Grevtsova - 2008 year of birth

Coach: Alexander Maltsev

Track record

Winner RTT"Championship of the Moscow region of the Tosnensky district of the Leningrad region" U14 (mixed doubes), Tosno December 2021

Winner RTT "Podmoskovnoe Leto-21" U14 (singles), Zhukovsky July 2021

3rd place RTT "New Year's Championship" PRO CLUB" for the prizes of GAMMA" U12 (singles), Moscow January 2021

3rd place RTT "Championship and championship" Orlovsky"- 2" U12 (singles), v. Bogdaniha (Moscow region) February 2020

Runner-Up RTT "Christmas Championship of Protvino" U12 (singles), Protvino (Moscow region) January 2020

Runner-Up RTT "Tournament in memory of S. D. Maksimov" U12 (singles), St. Petersburg July 2019

Elizaveta in social networks:

site.jpg

Mikhail Kolesnichenko 2008 year of birth

Coach: Alexander Maltsev

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up RTT "TVD -" Novosibirsk "-13 U14 (singles), Novosibirsk November 2020

3rd place RTT "TVD -" Novosibirsk "-12 U14 (singles), Novosibirsk October 2020

Mikhail in social networks:

site.jpg

Savely Tulupov 2008 year of birth

Coach: Alexey Pavlov

Track record

Participant of tournaments on the program "10s"

 

Savely in social networks:

site.jpg

Egor Artemenko - born in 2008

Coach: Alexander Spirin

Track record

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - December" U14 (singles), Tula region December 2021

Runner-Up RTT "Championship of Donskoy - November" U14 (doubles), Tula region November 2021

3rd place RTT "Championship of the urban district of Istra" U14 (singles), Moscow region September 2021

Winner of the I "Open tennis tournament for the prizes of the recreation center" Prival "in the category of 9-10 years old, Grodno (Belarus) May 2019

Egor in social networks:

sss.jpg

Egor Polin 2008 year of birth

Coach: Alexander Maltsev

Track record

3rd place RTT "Championship" PRO CLUB" for the prizes of GAMMA" U12, Moscow September 2020

Artem in social networks:

sss.jpg

Artem Nakonechniy 2008 year of birth

Coach: Alexander Spirin

Track record

Winner TVD RTT - "PRO CLUB" - September -1" U12, Zelenograd September 2020

Artem in social networks:

IMG_0418.JPG

Alexandra Svanyuta 2008 year of birth.

Coach: Oksana Kuzmina

Track record

3rd place RTT "Grand Tennis Cup" in the category of 9-10 years, Odintsovo February 2019

Runner-up RTT "TVD - Grand Tennis Cup - December-4" in the category of 9-10 years, Odintsovo December 2018

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s"

 

Sasha in social networks:

site.jpg

Alina Kachurina - 2008 year of birth

Coach: Oksana Kuzmina

Track record

Runner-Up RTT TVD - TC "PRO CLUB"-2 U12 (singles), Moscow January 2020

 

Alina in social networks:

site.jpg

Emilia Shiman 2008 year of birth.

Coach: Alexander's Spirin group

Track record

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s"

 

Emilia in social networks:

site.jpg

Sofia Zamyatina 2008 year of birth.

Coach: Tatiana Zhukovskaya

Track record

Participant of tournaments on the program "10s"

Sofia in social networks:

site_ковтун.jpg

Pavel Kovtun 2008 year of birth

Coach: Evgeny Morozov

Track record

Participant of tournaments on the program "10s"

Pavel in social networks:

site5.jpg

Kirill Levchuk 2008 year of birth

Coach: Egor Shaldunov

Track record

Participant of tournaments on the program "10s"

Kirill in social networks:

sss5.jpg

Dana Mirikova 2008 year of birth.

Coach: Egor Shaldunov

Track record

RTT tournaments participant

Dana in social networks:

site_присветов.jpg

Rodion Trisvetov - 2008 year of birth

Coach: Oksana Kuzmina/Olga Kuzmina

Track record

Participant of tournaments on the program "10s"

Rodion in social networks: